WYBIERZ PROJEKT
WSPIERAMY AKCJE
05
05.2020
 
RAZEM DLA HONDURASU

 

Sytuacja w dalekim Hondurasie jest dramatyczna. Oprócz koronawirusa, który dotknął również Honduras szaleje tam denga, choroba która przypomina malarię.

 

Koronawirus i denga prawdopodobnie wystąpiły od siebie niezależnie, ale niestety w tym samym czasie, co sprawia, że to małe państwo musi stawić czoła dwóm groźnym chorobom na które nie ma szczepionki ani leku.  O ile zarażonych koronawirusem jest stosunkowo niewiele osób - około 800 to mówi się, że dengą jest dotkniętych ponad 9000 osób.

 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wprowadzono, podobnie jak w innych krajach, szereg ograniczeń i rygor sanitarny: izolacja domowa, kwarantanny, całe wioski są odcinane od świata. Niestety izolacja i rygor sanitarny w konsekwencji skutkują kryzysem żywnościowym. Ludzie w Hondurasie pracują głownie w rolnictwie, przy uprawach, zbiorach - odcięci od pracy nie mają dochodu i nie produkują żywności stąd zaczyna brakować podstawowych produktów jak fasola, czy kukurydza. Ceny żywności rosną i rolników nie stać na jedzenie. Brakuje im nie tylko środków sanitarnych, jak maseczki, środki czystości, ale brakuje im podstawowych produktów spożywczych: fasoli, mleka, kukurydzy. Wiele małych wiosek, czy plantatorów, którzy uprawiają swoją kawę wysoko w górach jest odciętych od świata kordonami sanitarnymi i nie mają jak zaopatrzyć się w żywność.

 

 

 

„Sytuacja pogarsza się każdego dnia dla naszych członków" - informuje Rufino Rodriguez, Dyrektor Wykonawczy KOLPING Honduras. Podstawowe produkty spożywcze kończą się i stają się droższe.

 

„Kiedyś kupowaliśmy worek fasoli w cenie 1000 lempirów, teraz kosztuje on od 3000 do 3500 lempirów” - mówi Rufino. „Pięcioosobowa rodzina może oczekiwać od rządu 500 lempirów wsparcia na okres 15 dni. To nie wystarczy, aby nawet kupić worek fasoli”.

 

Kolping w Hondurasie stara się im wysyłać żywność, żeby przetrwali.

 

 

 

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zdecydowała się wesprzeć kolpingowską wspólnotę w Hondurasie. Uruchamiamy akcję #razemdlaHondurasu

 

Uruchomiliśmy konto - całość środków prześlemy naszym braciom i siostrom w Hondurasie:


Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce
90 1050 1445 1000 0090 8058 4361
z dopiskiem: razem dla Hondurasu

« powrót

 

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

 

Jednym z ostatnich działań w ramach projektu „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+” realizowanym przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce od czerwca br. będzie 2-dniowa konferencja „Aktywnie w każdym wieku – oferta dla seniorów”.

 

W dniach 11-14 października 2021 w Krakowie odbyło się międzynarodowe spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus +  dot. edukacji senioralnej.

 


4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.

 

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE

 

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON