WYBIERZ PROJEKT
WSPIERAMY AKCJE
09
05.2019
 
ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWEGO HANDLU 2019

 

FAIRTRADE. DLA LUDZI, DLA PLANETY

 

W nadchodzącą sobotę (11 maja) obchodzić będziemy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. W tym roku udział w akcji na rzecz sprawiedliwych relacji handlowych między krajami globalnej Północy i globalnego Południa zadeklarowało kilkadziesiąt miast, uniwersytetów, szkół, firm i organizacji pozarządowych działających na terenie Polski.

 

Liczymy, że do instytucji dołączą również konsumenci, wyrażając swoje poparcie dla świata, w którym człowiek i dobro planety są ważniejsze od zysku.

W tym roku tematem przewodnim jest hasło „Fairtrade. Dla ludzi, dla planety”. Zachęcamy do zaangażowania się i powiedzenia innym, że warto być fair – dla ludzi i dla planety.

 

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

 

ZOBACZ. Na naszym kanale w serwisie Youtube opublikowaliśmy playlistę „Fairtrade – dla ludzi, dla planety”. Materiały na playliście w przystępny sposób tłumaczą, czym jest Fairtrade i w jaki sposób wspiera marginalizowanych mieszkańców wsi globalnego Południa.

 

RZECZYTAJ. Zapoznaj się z publikacją na temat wpływu zmian klimatu na życie drobnych rolników w krajach globalnego Południa.

 

ZRÓB SELFIE. Wydrukuj hasło Fairtrade. Dla ludzi, dla planety”, zrób selfie i opulibkuj w mediach społecznościowych, dodając hastagi #WORLDFAIRTRADEDAY, #TFLF, #FAIRTRADE i wzmiankami @FAIRTRADEPOLSKA.

 

Z góry dziękujemy za Państwa zaangażowanie!

 

Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska

« powrót

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną mamy dla Państwa ważny komunikat.

 

Projekt COFFEE - cooperation for fair economy and education wraz z kawą Tatico zawitały do Rumunii.

 

Spotkanie członków grupy koordynacyjnej nowego międzynarodowego projektu Erasmus + „Smart development”.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON