WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
21
08.2015
 
2015: Czas na globalną akcję

 

W roku 2015 pojawia się historyczna i bezprecedensowa okazja dla państw i obywateli świata, aby razem wybrać i rozpocząć nowe drogi do poprawy jakości życia ludzi na całym świecie. Jest to szansa aby wspólnie zadecydować o przyszłości oraz działaniach na rzecz pokonania ubóstwa i osiągnięcia dobrobytu dla wszystkich ludzi. W przeciągu tego roku społeczność międzynarodowa podejmie kluczowe decyzje  w kwestii osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i jego finansowania, chronienia środowiska redukcji ryzyka katastrof i zmian klimatycznych. Podjęte decyzje będą miały wpływ na nasze życie i na życie przyszłych pokoleń.

 

Kampania  ‘2015: Czas na globalną akcję’  (‘2015: Time for Global Action’) ma  na celu pozyskanie wsparcia społeczeństw na całym świecie na rzecz nowej agendy zrównoważonego rozwoju, a także nowych celów zrównoważonego rozwoju, które zastąpią dotychczasowe milenijne cele rozwoju. Zrealizowanie założeń  ma zapewnić postęp i lepsze życie dla wszystkich ludzi na całym świecie.

 

Swoim zasięgiem kampania obejmuje wszystkie najważniejsze wydarzenia roku 2015, łącznie z inicjatywą finansowania rozwoju, Specjalnym Szczytem na temat Zrównoważonego Rozwoju oraz konferencją klimatyczną w Paryżu. 

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych współpracuje z rządami państw, społeczeństwem obywatelskim, środowiskiem naukowym, biznesem i innymi partnerami, by osiągnąć cele na rzecz  budowy lepszego świata.  

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.un.org/action2015 Można tam zobaczyć jakie działania są podejmowane oraz jak można przyłączyć się do tegorocznej globalnej akcji.

 

 

 

Więcej: www.un.orgwww.unic.un.org.pl

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

 

 

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON