WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
22
04.2015
 
25 kwietnia - Światowy Dzień Walki z Malarią

 

25 kwietnia to Światowy Dzień Walki z Malarią, ustanowiony przez  Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 2008 roku. Ma on na celu wzrost świadomości społecznej dotyczącej malarii, a co za tym idzie zmniejszenie skali choroby oraz jej skutków. Jest to choroba śmiertelnia głównie dla małych dzieci, oraz osób osłabionych czy niedożywionych.

Malaria (inaczej zimnica) jest śmiertelną chorobą pasożytniczą. Wywoływana jest przez pierwotniaki z rodzaju plazmodium, które są przenoszone na człowieka za pośrednictwem ukłucia zainfekowanego komara. Komary, które przenoszą malarię są najbardziej aktywne po zmroku. Przetaczanie zakażonej krwi, również może doprowadzic do zarażenia.

 

Populację ludzi narażonych na zakażenie szacuje się na ok. 1 miliarda. Larwy komarów przenoszących pierwotniaki rozwijają się w płytkich, nagrzanych zbiornikach wodnych, w temperaturze 16-33 stopni, przy dużej wilgotności powietrza. Warunki takie panują przede wszystkim na terenach wiejskich Afryki Subsaharyjskiej, oraz w regionach Ameryki Południowej oraz Azji.

 

Malaria to globalny problem, który koncentruje się w regionie afrykańskim. Walka z malarią to walka z biedą, której przyczyny mają uwarunkowania globalne.

 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

 

 

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON