05.2015

Akcja edukacyjna w ramach ERR

W związku z trwającym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju (ERR) uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz całe społeczności szkolne mają mozliwość wzięcia udziału  w akcji edukacyjnej i konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”. Akcja edukacyjna zaczyna się przed wakacjami, natomiast konkurs rozpocznie się 1 września 2015.

Etap edukacyjny ma na celu pomoc w poznaniu tematyki ERR oraz pogłębienie wiedzy na temat wybranych obszarów współpracy rozwojowej.

Na stronie internetowej www.ceo.org.pl/koss/rozwojmawieletwarzy znajdują się materiały edukacyjne, multimedia, scenariusze lekcji, ćwiczeń i akcji związanych ze współpracą rozwojową.

1 września 2015 roku zostanie ogłoszony konkurs, który pomoże w wybraniu najważniejszego obszaru współpracy rozwojowej oraz pokazaniu, co można w tym obszarze zrobić!

Źródło: ec.europa.eu

W dniach 1-2.10.2019 roku odbyło się w Mariborze trzecie spotkanie w ramach projektu ERASMUS+.

W dniach 19-28 sierpnia 2019 odbywa się w mieście Meksyk wymiana młodzieży w ramach projektu, którego liderem jest Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Kompetencje kulturowe to jeden z aspektów projektu „AS: aktywnie – społecznie”, którego Fundacja jest realizatorem.