WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
23
05.2015
 
Akcja edukacyjna w ramach ERR

 

W związku z trwającym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju (ERR) uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz całe społeczności szkolne mają mozliwość wzięcia udziału  w akcji edukacyjnej i konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”. Akcja edukacyjna zaczyna się przed wakacjami, natomiast konkurs rozpocznie się 1 września 2015. 

 

Etap edukacyjny ma na celu pomoc w poznaniu tematyki ERR oraz pogłębienie wiedzy na temat wybranych obszarów współpracy rozwojowej.

Na stronie internetowej www.ceo.org.pl/koss/rozwojmawieletwarzy znajdują się materiały edukacyjne, multimedia, scenariusze lekcji, ćwiczeń i akcji związanych ze współpracą rozwojową.

 

1 września 2015 roku zostanie ogłoszony konkurs, który pomoże w wybraniu najważniejszego obszaru współpracy rozwojowej oraz pokazaniu, co można w tym obszarze zrobić!

 

 

Źródło: ec.europa.eu

« powrót

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Z przyjemnością informujemy,m że Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce jest partnerem tegorocznej edycji wydarzenia.

 

8 października bieżącego roku Rodzina Kolpinga z Bochni zorganizowała Piknjik Fair Trade dla seniorów w leśniczówce Łoś.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON