WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
16
07.2015
 
Dobiega końca III Międzynarodowa Konferencja ws. Finansowania dla Rozwoju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konferencja, która odbywa się w stolicy Etiopii - Addis Abebie, zgromadziła przedstawicieli państw i rządów, organizacji międzynarodowych i regionalnych, liderów biznesu i organizacje społeczeństwa obywatelskiego. Celem spotkania była dyskusja nad instrumentami finansowymi i pozafinansowymi, które mogą posłużyć do osiągnięcia zrównoważonych celów rozwoju. 

 


Wydarzenie związane jest z terminem realizacji Milenijnych Celów Rozwoju, który przypada na 2015 rok. Wynik negocjacji prowadzonych w Addis da możliwość przyjęcia 25-27 września, na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, nowych ram polityki rozwoju na kolejne piętnaście lat. W grudniu zaplanowany jest kolejny szczyt klimatyczny COP21 w Paryżu.

 

Milenijne Cele Rozwoju przyczyniły się do znacznych postępów w wielu wskazanych obszarach: np.  ograniczono poziom ubóstwa, spadła śmiertelność wśród matek i dzieci ograniczono również liczbę zgonów spowodowanych malarią, HIV/AIDS i gruźlicą. Wspólnota międzynarodowa staje przed koniecznością sprostania dużo szerszym i uniwersalnym wyzwaniom, takim jak zrównoważony rozwój i ochrona środowiska, biorąc pod uwagę ograniczenie skutków zmian klimatycznych związanych z działalnością człowieka.

 

Jako członek UE, Polska włączyła się w działania wspólnoty państw europejskich na rzecz redukcji ubóstwa jak również realizacji milenijnych celów rozwoju. 

Polska po raz pierwszy bierze udział w Konferencji jako część świata rozwiniętego. Poprzednia Konferencja miała miejsce w 2002 roku w Monterrey. Polska nie będąc wtedy jeszcze członkiem UE stawiała się po stronie biorców pomocy. Obecnie jako członek UE Polska jest w gronie, z którego pochodzi ponad połowa wszystkich środków przeznaczanych rocznie na oficjalną pomoc rozwojową. 

 

 

 

Źródło: www.polskapomoc.gov.plwww.un.org/esa

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON