WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
30.10.2014
 
Ekologicznie w makowskiej świetlicy

 

 

Makowska Kolpingowska Świetlica Środowiskowa realizuje projekt Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce „Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży”. Od miesiąca września odbywają się zajęcia prowadzone przez nasze trenerki: panią Bożenkę i panią Ulę. Dzieci zakwalifikowane do projektu biorą udział w zajęciach zgodnie z przygotowanym przez trenerki i koordynatorkę harmonogramem. W ciągu ostatnich miesięcy udało się zapoznać naszych podopiecznych z takimi zagadnieniami jak edukacja globalna, wielokulturowość, edukacja ekologiczna. 

 

Rozmawialiśmy na tematy zasobów wodnych i gospodarowaniem nimi, a także o problemie głodu i biedy na świecie. Dzieci poznały pojęcie stereotypu, często funkcjonujące w różnych środowiskach. Wszystkie te poważne tematy zostały zaprezentowane w formie zabaw, quizów, pogadanek oraz filmów poglądowych. Dzieci pracowały z mapą świata i korzystały z zakupionych pomocy dydaktycznych. Trenerki na zajęciach plastycznych postanowiły utrwalić zdobytą wiedzę proponując dzieciom różnorodne warsztaty manualne, tematycznie związane z omawianymi zagadnieniami edukacji globalnej. I tak dzieci wykonywały zabawki z opakowań, szyły torby na zakupy oraz futerały na komórki z niepotrzebnych ubrań, wykonywały prace plastyczne. Próbowały na warsztatach kulinarnych przygotować potrawy z innych regionów świata. Nasze trenerki dbają o to, by ta trudna wiedza o globalnych współzależnościach była przekazana w sposób dostępny i zrozumiały dla naszych podopiecznych

 

Działania świetlicowe dotyczące edukacji globalnej prowadzone są w Makowie Podhalańskim, ale również w Chełmku, Oświęcimiu, Jarosławiu, Kłodawie Gdańskiej, Sosnowcu i Porębie Żegoty w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży".

 

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.ngofund.org.pl

 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON