04.2015

Festiwal Globalnej Wioski 2015

Stolica Finlandii po raz kolejny organizuje święto tolerancji i współpracy.
W Festiwalu będzie uczestniczyć ok. 450 wystawców. W ich skład wchodzą: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, artyści. Zaplanowano również występy zespołów muzycznych z całego świata.

Głównym celem festiwalu jest promocja tolerancji i wielokulturowości, rozwój współpracy, dyskusja o najważniejszych problemach świata oraz zwiększanie potencjału młodych ludzi w codziennym życiu. Uczestnicy festiwalu będą mogli poznać i odkryć fascynujące kultury z całego świata.

Więcej informacji: www.maailmakylassa.fi

W dniach 1-2.10.2019 roku odbyło się w Mariborze trzecie spotkanie w ramach projektu ERASMUS+.

W dniach 19-28 sierpnia 2019 odbywa się w mieście Meksyk wymiana młodzieży w ramach projektu, którego liderem jest Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Kompetencje kulturowe to jeden z aspektów projektu „AS: aktywnie – społecznie”, którego Fundacja jest realizatorem.