WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
19
08.2015
 
Fundacja Dzieła Kolpinga zaprasza do udziału w nowym projekcie z zakresu Edukacji Globalnej!

 

 

 

Czujesz się odpowiedzialny za sprawiedliwy Jeden Świat? Chcesz poszerzyć swą wiedzę o globalnych współzależnościach i uświadamiać innych?

 

 

Zgłoś się do projektu Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce „Odpowiedzialny konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa”. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

Kto może brać udział w projekcie: 

Członkowie, wolontariusze, pracownicy małopolskich organizacji pozarządowych, mieszkający poza Krakowem, którzy chcą zostać MULTIPLIKATORAMI EDUKACJI GLOBALNEJ.

 

 

Co projekt oferuje uczestnikom:

  • udział w szkoleniu wprowadzającym (11-12.09.2015 r.) w tematykę edukacji globalnej, wychodzącym od definicji, celów EG, wartości leżących u podstaw EG, do zagadnień sprawiedliwego handlu, gospodarowania zasobami żywności czy ochrony środowiska,
  • udział w szkoleniu metodycznym (2-3.10.2015 r.) kształcącym umiejętności prowadzenia spotkań z zakresu EG, moderowania dyskusji, komunikowania i przekazywania wiedzy i wartości EG,
  • możliwość przygotowania i przeprowadzenia autorskiego spotkania edukacyjnego dla dowolnej grupy odbiorców (ok. 20 uczestników) z zalecanym terminem w Międzynarodowym Tygodniu EG,
  • specjalistyczne doradztwo na etapie przygotowania scenariusza spotkania,
  • udział w spotkaniu podsumowującym (koniec listopada 2015 r.) wszystkich multiplikatorów w celu wymiany unikatowych doświadczeń z realizacji spotkań edukacyjnych, zaczerpnięcia dobrych praktyk i wskazówek jak uniknąć błędów w pracy edukatora edukacji globalnej.

 

Szkolenia odbędą się w Małopolsce. Zapewniamy wyżywienie, noclegi, materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu. Angażujemy wybitnych fachowców z dziedziny edukacji globalnej.

 

Zgłoszenia na adres: ubukowska@kolping.pl przyjmujemy do 30 sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Prosimy o wysłanie zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem, nazwą i siedzibą reprezentowanej organizacji oraz miejscowością zamieszkania.

 

 

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 12 418 77 63 lub mailowo (ubukowska@kolping.pl).

 

 

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

 

 

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON