WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
19
08.2015
 
Fundacja Dzieła Kolpinga zaprasza do udziału w nowym projekcie z zakresu Edukacji Globalnej!

 

 

 

Czujesz się odpowiedzialny za sprawiedliwy Jeden Świat? Chcesz poszerzyć swą wiedzę o globalnych współzależnościach i uświadamiać innych?

 

 

Zgłoś się do projektu Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce „Odpowiedzialny konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa”. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

Kto może brać udział w projekcie: 

Członkowie, wolontariusze, pracownicy małopolskich organizacji pozarządowych, mieszkający poza Krakowem, którzy chcą zostać MULTIPLIKATORAMI EDUKACJI GLOBALNEJ.

 

 

Co projekt oferuje uczestnikom:

  • udział w szkoleniu wprowadzającym (11-12.09.2015 r.) w tematykę edukacji globalnej, wychodzącym od definicji, celów EG, wartości leżących u podstaw EG, do zagadnień sprawiedliwego handlu, gospodarowania zasobami żywności czy ochrony środowiska,
  • udział w szkoleniu metodycznym (2-3.10.2015 r.) kształcącym umiejętności prowadzenia spotkań z zakresu EG, moderowania dyskusji, komunikowania i przekazywania wiedzy i wartości EG,
  • możliwość przygotowania i przeprowadzenia autorskiego spotkania edukacyjnego dla dowolnej grupy odbiorców (ok. 20 uczestników) z zalecanym terminem w Międzynarodowym Tygodniu EG,
  • specjalistyczne doradztwo na etapie przygotowania scenariusza spotkania,
  • udział w spotkaniu podsumowującym (koniec listopada 2015 r.) wszystkich multiplikatorów w celu wymiany unikatowych doświadczeń z realizacji spotkań edukacyjnych, zaczerpnięcia dobrych praktyk i wskazówek jak uniknąć błędów w pracy edukatora edukacji globalnej.

 

Szkolenia odbędą się w Małopolsce. Zapewniamy wyżywienie, noclegi, materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu. Angażujemy wybitnych fachowców z dziedziny edukacji globalnej.

 

Zgłoszenia na adres: ubukowska@kolping.pl przyjmujemy do 30 sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Prosimy o wysłanie zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem, nazwą i siedzibą reprezentowanej organizacji oraz miejscowością zamieszkania.

 

 

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 12 418 77 63 lub mailowo (ubukowska@kolping.pl).

 

 

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON