WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
03
07.2015
 
Kilka faktów na temat głodu w Rwandzie.

 


Rwanda zajmuje 151 (z 187 krajów)  miejsce na liście Raportu o Rozwoju Społecznym (Human Development Index).


 Ponad 40 procent dzieci poniżej piątego roku życia mieszkających w Rwandzie jest chronicznie niedożywionych. 


Zbrodnia ludobójstwa, która miała miejsce w  1994 roku, spowodowała zaburzenia w procesie rolnictwa i produkcji żywności w Rwandzie. Wiele osób zostało zmuszonych do ucieczki z kraju, pozostając bez środków do życia.


Powodzie i susze również przyczyniły się do braku bezpieczeństwa żywnościowego w Rwandzie. W roku 1979, powodzie uniemożliwiły zbiory upraw, a w 1980 roku, z kolei susza spowodowała kolejną falę głodu. 


Rwanda jest obecnie domem dla ponad 72.000 uchodźców, głównie z regionu wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. 


Średnia długość życia w Rwandzie to 64,1 lat, gospodarstwa domowe prowadzone przez kobiety i dzieci stanowią 36% populacji.


Szacuje się, że transformacja rolnictwa będzie głównym filarem dla osiągnięcia rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa żywnościowego w Rwandzie. 


Jednym z priorytetów Rządu Rwandy jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dla mieszkańców.

 

 

Żródło: www.wfp.org

 

 

Fot: tpsdave/pixabay.com

« powrót

Świetnie wiemy, że pomoc Ukrainie to maraton, a nie sprint dla tego planujemy kolejne działania, w które pragniemy również włączyć naszych Członków, Pracowników i Sympatyków.

 

Z Ukrainy dochodzą do nas dramatyczne prośby o modlitwę. Bo oprócz walki z kulami, toczy się i ta duchowa. Prosimy, dołączcie do niej tak, jak możecie: w swoich domach i kościołach.

 

 

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

 


Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE

 

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.

 

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON