WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
03
07.2015
 
Kilka faktów na temat głodu w Rwandzie.

 


Rwanda zajmuje 151 (z 187 krajów)  miejsce na liście Raportu o Rozwoju Społecznym (Human Development Index).


 Ponad 40 procent dzieci poniżej piątego roku życia mieszkających w Rwandzie jest chronicznie niedożywionych. 


Zbrodnia ludobójstwa, która miała miejsce w  1994 roku, spowodowała zaburzenia w procesie rolnictwa i produkcji żywności w Rwandzie. Wiele osób zostało zmuszonych do ucieczki z kraju, pozostając bez środków do życia.


Powodzie i susze również przyczyniły się do braku bezpieczeństwa żywnościowego w Rwandzie. W roku 1979, powodzie uniemożliwiły zbiory upraw, a w 1980 roku, z kolei susza spowodowała kolejną falę głodu. 


Rwanda jest obecnie domem dla ponad 72.000 uchodźców, głównie z regionu wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. 


Średnia długość życia w Rwandzie to 64,1 lat, gospodarstwa domowe prowadzone przez kobiety i dzieci stanowią 36% populacji.


Szacuje się, że transformacja rolnictwa będzie głównym filarem dla osiągnięcia rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa żywnościowego w Rwandzie. 


Jednym z priorytetów Rządu Rwandy jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dla mieszkańców.

 

 

Żródło: www.wfp.org

 

 

Fot: tpsdave/pixabay.com

« powrót

Na przełomie listopada i grudnia Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zorganizowała Forum Odpowiedzialnej Konsumpcji. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Niepołomicach i zostało uświetnione obecnością wyjątkowych gości.

 

Pracownicy Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Krakowie przeprowadzili kolejne warsztaty prawne  dla seniorów w ramach projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora”.

 

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON