10.2018

Kolpingowska kawa Tatico dotarła do Chełmka i Bochni

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

W Chełmku, przy słodko- kwaśnej szarlotce z lokalnych, ogrodowych jabłek i filiżance Tatico, rozmawialiśmy o tajemnicach cen sklepowych:

• co zawierają?
  • kto najwięcej zarabia?
  • ile etapów w łańcuchu dostaw musi przebyć kawa, żeby trafić do naszych porannych filiżanek?

W Bochni natomiast, kawa Tatico zainspirowała do dyskusji o Celach Zrównoważonego Rozwoju 2030, o tym, dlaczego sektor rolnictwa jest największym pracodawcą na świecie i dlaczego paradoksalnie rolnicy i drobni producenci rolni zarabiają najmniej?

Tatico, znaczy " Dzięki Bogu". "Dzięki Bogu" zaczęliśmy wreszcie rozmawiać o największych problemach społeczno-gospodarczych świata!

notowała: Magdalena Szczudło

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!