11.2021

Konferencja „Aktywnie w każdym wieku – oferta dla seniorów”

Przez kilka minionych miesięcy podejmowaliśmy we współpracy z 5 Rodzinami Kolpinga z Bochni, Chełmka, Dębna, Krakowa i Makowa Podhalańskiego działania mające wzmocnić pozytywny wizerunek osób starszych w odbiorze społecznym.

Na konferencji podsumujemy nasze aktywności jak i opowiedzmy o podjętych inicjatywach i zastanowimy się nad przepisem na dobrze funkcjonujący klub seniora.

Dwudniowe spotkanie będzie mieć charakter:

• podsumowujący (1-szy dzień) – wówczas we wspólnym gronie dokonamy refleksji nad minionymi działaniami oraz
  • informacyjno-promocyjny (2-gi dzień spotkania) – w szerszym gronie, z zaproszonymi gości pochylimy się nad sytuacją osób starszych.

Nie zabraknie również okazji do lepszego poznania sylwetki sławnego Polaka – świętego Jana Pawła II, podejmującego powołanie pomimo wieku i wbrew postępującej chorobie (wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, w Wadowicach).

Miejsce spotkania zostało również wybrane nieprzypadkowo – w Domu Pielgrzyma Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Otoczenie pozwoli nam się przygotować do zbliżających się świąt.

Uwaga:

Konferencja odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

Jednym z ostatnich działań w ramach projektu „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+” realizowanym przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce od czerwca br. będzie 2-dniowa konferencja „Aktywnie w każdym wieku – oferta dla seniorów”.

W dniach 11-14 października 2021 w Krakowie odbyło się międzynarodowe spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus +  dot. edukacji senioralnej.

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE