WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
26
11.2021
 
Konferencja „Aktywnie w każdym wieku – oferta dla seniorów”

 

Przez kilka minionych miesięcy podejmowaliśmy we współpracy z 5 Rodzinami Kolpinga z Bochni, Chełmka, Dębna, Krakowa i Makowa Podhalańskiego działania mające wzmocnić pozytywny wizerunek osób starszych w odbiorze społecznym.

 

Na konferencji podsumujemy nasze aktywności jak i opowiedzmy o podjętych inicjatywach i zastanowimy się nad przepisem na dobrze funkcjonujący klub seniora.

 

Dwudniowe spotkanie będzie mieć charakter:

  • podsumowujący (1-szy dzień) – wówczas we wspólnym gronie dokonamy refleksji nad minionymi działaniami oraz
  • informacyjno-promocyjny (2-gi dzień spotkania) – w szerszym gronie, z zaproszonymi gości pochylimy się nad sytuacją osób starszych.

 

Nie zabraknie również okazji do lepszego poznania sylwetki sławnego Polaka – świętego Jana Pawła II, podejmującego powołanie pomimo wieku i wbrew postępującej chorobie (wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, w Wadowicach).

 

Miejsce spotkania zostało również wybrane nieprzypadkowo – w Domu Pielgrzyma Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Otoczenie pozwoli nam się przygotować do zbliżających się świąt.

 

 

Uwaga:

Konferencja odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej

« powrót

Z Ukrainy dochodzą do nas dramatyczne prośby o modlitwę. Bo oprócz walki z kulami, toczy się i ta duchowa. Prosimy, dołączcie do niej tak, jak możecie: w swoich domach i kościołach.

 

 

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

 

Jednym z ostatnich działań w ramach projektu „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+” realizowanym przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce od czerwca br. będzie 2-dniowa konferencja „Aktywnie w każdym wieku – oferta dla seniorów”.

 


Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE

 

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.

 

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON