WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
28
10.2015
 
Kupuj odpowiedzialnie ubrania! – spotkanie edukacyjne w Dąbrowie, 30.10.2015rO tym jak odpowiedzialnie kupować ubrania będzie opowiadać Agnieszka Wróbel ze Stowarzyszenia „Świat Przyjaciół"., która na swoje autorskie spotkanie zaprosiła mieszkańców, a zwłaszcza Panie, z Gminy Kłaj. Spotkanie odbędzie się wieczorem 30 października w WDK Dabrowa. Uświetni je gość specjalny: Anna Mularczyk-Meyer – autorka książki „Minimalizm po polsku”.

 


Co to znaczy kupować odpowiedzialnie, jak to robić i na co uważać to główne problemy, które prowadząca chciałaby omówić. Pierwsza część spotkania będzie miała charakter wykładu, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się, jakie nadużycia wiążą się z produkcją ubrań i jaki mają one skutek w przyszłości. Usłyszą o łamaniu praw człowieka, praw pracowniczych oraz o degradacji środowiska. Drugą część warsztatów będzie miała charakter eventu, na którym każdy będzie miał możliwość wymiany, kupna czy sprzedaży przyniesionych ubrań oraz wziąć udział w mini warsztatach, na których chętni nauczą się przerabiać stare ubrania na małe dzieła sztuki.

 


Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Odpowiedzialny Konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa” współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Od lipca br. rusza bezpłatna pomoc w zakresie świadczenia porad prawnych i obywatelskich skierowana do osób w wieku 60+  

 

W dniach 21 do 26 maja 2018r. odbyło się seminarium pod tytułem „Razem sięgając za państwem ludzkiej godności”.

 

W Krakowie w dniach 20-22.04.2018r. odbyło się posiedzenie Międzynarodowej Grupy ds. Współpracy Partnerskiej.

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON