WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
18
11.2015
 
Lasy pełne skarbów

 

Spotkanie edukacyjne projektu „Odpowiedzialny Konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa” na temat znaczenia lasów dla życia na Ziemi odbędzie się 21.11.2015 r. w godz. 9.30-11.00 w Świetlicy Terapeutyczno-Integracyjnej  „SZANSA”  prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę" w Wadowicach. Spotkanie dla podopiecznych świetlicy przeprowadzi członkini stowarzyszenia Marzena Pawińska i będzie to już drugie, zorganizowane przez nią spotkanie.  Prowadząca chce przede wszystkim uświadomić dzieciom znaczenie lasów w życiu planety i człowieka, a więc pokazać ich rozmieszczenie na  kuli ziemskiej, wpływu lasów na życie ludzi oraz zagrożenia jakie mogą je spotykać. Dzieci dowiedzą się jak można chronić lasy oraz jak same mogą się do tego przyczyniać poprzez właściwe wykorzystanie i powtórne wykorzystanie (recykling) produktów drewno-pochodnych. Na koniec zajęć dzieci wspólnie wykonają pracę plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów wtórnych.

 

 

Spotkanie jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Świetnie wiemy, że pomoc Ukrainie to maraton, a nie sprint dla tego planujemy kolejne działania, w które pragniemy również włączyć naszych Członków, Pracowników i Sympatyków.

 

Z Ukrainy dochodzą do nas dramatyczne prośby o modlitwę. Bo oprócz walki z kulami, toczy się i ta duchowa. Prosimy, dołączcie do niej tak, jak możecie: w swoich domach i kościołach.

 

 

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

 


Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE

 

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.

 

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON