WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
19
02.2019
 
MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W HONDURASIE

 

W dniach 18- 22 lutego 2019 r odbywa się w Danlí (Honduras) międzynarodowe spotkanie partnerów projektu COFFEE- cooperation for fair economy & education, finansowanego w ramach programu Erasmus+ przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA) Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+ Youth Capacity Building.

 

 

Dzieło Kolpinga w Polsce, lider projektu reprezentowane jest na spotkaniu przez Sekretarza Generalnego Dzieła Kolpinga w Polsce Pana Krzysztofa Wolskiego, Specjalistkę ds. międzynarodowej współpracy młodzieży Patrycję Kwapik, Trenerkę i współautorkę projektu Magdalenę Szczudło. Wczoraj nasi przedstawiciele dotarli do Danli w Hondurasie , gdzie wezmą udział w warsztatach i spotkaniach zorganizowanych przez Kolping Honduras.

 

Program spotkania obejmuje:

  •        Warsztaty nt. aktywizacji zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym  w ramach sektora ekonomii społecznej bazującej na zasadach sprawiedliwego handlu,
  •        Prezentację dobrych praktyk związanych z tworzeniem miejsc pracy dla młodzieży w sektorze produkcji i sprzedaży kawy fair trade w Hondurasie,
  •        Spotkanie z Burmistrzem miasta Danlí na temat wsparcia samorządów lokalnych w rozwoju sektora fair trade i podmiotów ekonomii społecznej,
  •        Wizyty studyjnej w spółdzielniach socjalnych, produkujących kawę fair trade.

 

W spotkaniu udział biorą przedstawiciele partnerów projektu: Kolping Rumunia, Kolpinga Honduras, FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, Langen Cafe.

 

 

 

 

 

« powrót

 

Projekt Zmiany w świecie - zmiany we mnie - aktywność społeczna promująca integrację skierowany do osób starszych znalazł się na 4 lokacie wśród projektów dofinansowywanych w ramach Priorytetu II ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2019

 

W dniach 18- 22 lutego 2019 r odbywa się w Danlí (Honduras) międzynarodowe spotkanie partnerów projektu COFFEE- cooperation for fair economy & education.

 

Na przełomie listopada i grudnia Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zorganizowała Forum Odpowiedzialnej Konsumpcji. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Niepołomicach i zostało uświetnione obecnością wyjątkowych gości.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON