WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
05
06.2015
 
Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

 

Corocznie 4 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Dzień ten został ustanowiony 19 sierpnia 1982 roku podczas specjalnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

Dzieci wciąż stają się ofiarami przemocy w czasie różnego rodzaju konfliktów na całym świecie. Wiele dzieci doświadcza psychicznej bądź fizycznej agresji. 

 

ONZ w tym dniu przypomina nam, abyśmy nie byli obojętni na krzywdę dzieci, to my jesteśmy odpowiedzialni za los każdego młodego człowieka, który często nie ma szansy na obronę ani wsparcie. 

 

 

Fot. Efraimstochter/pixabay.com

« powrót

Na przełomie listopada i grudnia Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zorganizowała Forum Odpowiedzialnej Konsumpcji. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Niepołomicach i zostało uświetnione obecnością wyjątkowych gości.

 

Pracownicy Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Krakowie przeprowadzili kolejne warsztaty prawne  dla seniorów w ramach projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora”.

 

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON