06.2015

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Corocznie 4 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Dzień ten został ustanowiony 19 sierpnia 1982 roku podczas specjalnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Dzieci wciąż stają się ofiarami przemocy w czasie różnego rodzaju konfliktów na całym świecie. Wiele dzieci doświadcza psychicznej bądź fizycznej agresji.

ONZ w tym dniu przypomina nam, abyśmy nie byli obojętni na krzywdę dzieci, to my jesteśmy odpowiedzialni za los każdego młodego człowieka, który często nie ma szansy na obronę ani wsparcie.

Fot. Efraimstochter/pixabay.com

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!