WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
02
06.2015
 
Międzynarodowy konkurs: Jedz lokalnie, myśl globalnie

 

 

W konkursie ukazującym żywność w perspektywie lokalnej i globalnej moga wziąść udział uczniowie oraz nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

 

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów  oraz uczennic na środowiskowe oraz społeczne konsekwencje różnych modeli produkcji i konsumpcji żywności, a także promowanie zrównoważonych systemów żywnościowych i odpowiedzialnych wzorów konsumpcji.

 

Organizatorem wydarzenia jest Polska Zielona Sieć oraz Fundacją Otwarty Plan.

 

Zadaniem starutjących w konkursie zespołów jest przygotowanie fotoreportażu ukazującego żywność w perspektywie lokalnej i globalnej.

 

Praca konkursowa powinna byc przygotowana przez zespoły minimum 3, a maksymalnie 10 osobowe. Powinna składać się z 3-5 zdjęć kolorowych lub czarno-białych.

 

Zdjęcia muszą się odnosić do jednej z podanych kategorii tematycznych: 

  • Żywność w naszym regionie (tradycje, kultura itp.). 
  • Żywność i środowisko naturalne (odpady oraz zanieczyszczenie/niszczenie środowiska, marnowanie i oszczędzanie żywności, bioróżnorodność w rolnictwie, rolnictwo ekologiczne/tradycyjne; transport żywności itp.). 
  • Lokalne systemy żywnościowe (działki/ogrody/, lokalne targi żywności, żywność sezonowa itp.).

 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 czerwca 2015 r.

 

Zwycięski fotoreportaż zostanie zaprezentowany we wrześniu i październiku 2015 r. na światowej wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Oprócz tego na autorów zwycięskich prac czekają nagrody, m.in. kosz produktów spożywczych z certyfikatami Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) oraz ładowarka z panelem słonecznym do telefonów, tabletów i laptopów.

 

Szczegółowe informacje na stronie: www.globalnepoludnie.pl

 

 

Fot. nile/pixabay.com

« powrót

Na przełomie listopada i grudnia Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zorganizowała Forum Odpowiedzialnej Konsumpcji. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Niepołomicach i zostało uświetnione obecnością wyjątkowych gości.

 

Pracownicy Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Krakowie przeprowadzili kolejne warsztaty prawne  dla seniorów w ramach projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora”.

 

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON