WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
02
06.2015
 
Międzynarodowy konkurs: Jedz lokalnie, myśl globalnie

 

 

W konkursie ukazującym żywność w perspektywie lokalnej i globalnej moga wziąść udział uczniowie oraz nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

 

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów  oraz uczennic na środowiskowe oraz społeczne konsekwencje różnych modeli produkcji i konsumpcji żywności, a także promowanie zrównoważonych systemów żywnościowych i odpowiedzialnych wzorów konsumpcji.

 

Organizatorem wydarzenia jest Polska Zielona Sieć oraz Fundacją Otwarty Plan.

 

Zadaniem starutjących w konkursie zespołów jest przygotowanie fotoreportażu ukazującego żywność w perspektywie lokalnej i globalnej.

 

Praca konkursowa powinna byc przygotowana przez zespoły minimum 3, a maksymalnie 10 osobowe. Powinna składać się z 3-5 zdjęć kolorowych lub czarno-białych.

 

Zdjęcia muszą się odnosić do jednej z podanych kategorii tematycznych: 

  • Żywność w naszym regionie (tradycje, kultura itp.). 
  • Żywność i środowisko naturalne (odpady oraz zanieczyszczenie/niszczenie środowiska, marnowanie i oszczędzanie żywności, bioróżnorodność w rolnictwie, rolnictwo ekologiczne/tradycyjne; transport żywności itp.). 
  • Lokalne systemy żywnościowe (działki/ogrody/, lokalne targi żywności, żywność sezonowa itp.).

 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 czerwca 2015 r.

 

Zwycięski fotoreportaż zostanie zaprezentowany we wrześniu i październiku 2015 r. na światowej wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Oprócz tego na autorów zwycięskich prac czekają nagrody, m.in. kosz produktów spożywczych z certyfikatami Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) oraz ładowarka z panelem słonecznym do telefonów, tabletów i laptopów.

 

Szczegółowe informacje na stronie: www.globalnepoludnie.pl

 

 

Fot. nile/pixabay.com

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON