WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
31
05.2014
 
O odpowiedzialnej konsumpcji na szkoleniu animatorek

 

 

Za nami już kolejny, drugi zjazd uczestników projektu „Lokalna świetlica globalna- edukacja dzieci i młodzieży” – przyszłych animatorów edukacji globalnej. Spotkanie odbyło się w terminie 23-25.05.2014. W spotkaniu wzięło udział 14 osób z 7-miu kolpingowskich świetlic (po 2 osoby z każdej świetlicy). Tematem przewodnim była odpowiedzialna konsumpcja. Tematyka została podzielona na kilka obszarów: 

  • globalne procesy
  • współzależności gospodarcze
  • surowce i produkcja materiałów
  • kwestie żywnościowe, rolnictwo i chów przemysłowy
  • świadoma konsumpcja
  • utylizacja
  • przemysł odzieżowy – producenci, pośrednicy i klienci. 

 

 

W zajęciach uwzględniono również metodykę mając na uwadze dzieci i młodzież jako grupę docelową. Zwrócono uwagę na stosowanie tzw. energizery – działania na spadająca koncentrację wśród uczestników zajęć. 

 

Uczestnicy zajęć, wolontariusze ze świetlic, podkreślali kompetencje trenerek jak i przystępny sposób przekazywania informacji. Podczas zajęć stosowano pogadanki, zajęcia miały jednak przede wszystkim charakter warsztatowy, tak, aby włączać wszystkich uczestników. Jak wynika z ankiet najistotniejszym elementem była praktyczna wiedza – gry, zabawy i spoty, które można wykorzystywać podczas działań lokalnych, w każdej świetlicy.

 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON