WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
31
05.2014
 
O odpowiedzialnej konsumpcji na szkoleniu animatorek

 

 

Za nami już kolejny, drugi zjazd uczestników projektu „Lokalna świetlica globalna- edukacja dzieci i młodzieży” – przyszłych animatorów edukacji globalnej. Spotkanie odbyło się w terminie 23-25.05.2014. W spotkaniu wzięło udział 14 osób z 7-miu kolpingowskich świetlic (po 2 osoby z każdej świetlicy). Tematem przewodnim była odpowiedzialna konsumpcja. Tematyka została podzielona na kilka obszarów: 

  • globalne procesy
  • współzależności gospodarcze
  • surowce i produkcja materiałów
  • kwestie żywnościowe, rolnictwo i chów przemysłowy
  • świadoma konsumpcja
  • utylizacja
  • przemysł odzieżowy – producenci, pośrednicy i klienci. 

 

 

W zajęciach uwzględniono również metodykę mając na uwadze dzieci i młodzież jako grupę docelową. Zwrócono uwagę na stosowanie tzw. energizery – działania na spadająca koncentrację wśród uczestników zajęć. 

 

Uczestnicy zajęć, wolontariusze ze świetlic, podkreślali kompetencje trenerek jak i przystępny sposób przekazywania informacji. Podczas zajęć stosowano pogadanki, zajęcia miały jednak przede wszystkim charakter warsztatowy, tak, aby włączać wszystkich uczestników. Jak wynika z ankiet najistotniejszym elementem była praktyczna wiedza – gry, zabawy i spoty, które można wykorzystywać podczas działań lokalnych, w każdej świetlicy.

 

« powrót

Na przełomie listopada i grudnia Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zorganizowała Forum Odpowiedzialnej Konsumpcji. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Niepołomicach i zostało uświetnione obecnością wyjątkowych gości.

 

Pracownicy Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Krakowie przeprowadzili kolejne warsztaty prawne  dla seniorów w ramach projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora”.

 

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON