09.2020

Przyjmij wolontariusza!

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza małopolskie organizacje z terenu Małopolski (przede wszystkim z m. Krakowa, powiatu krakowskiego i oświęcimskiego) do zgłaszania zapotrzebowania na wolontariuszki i wolontariuszy.

Fundacja w ramach projektu pt.: „AS: aktywnie – społecznie” wspiera młode osoby w podejmowaniu aktywności społecznej, w tym poprzez aktywność wolontaryjną lub realizację akcji społecznej we współpracy z NGO-sem.

Młode osoby biorą udział w cyklu edukacyjnym, by ostatecznie zweryfikować swój potencjał i możliwości wspierając małopolskie organizacje. W ramach naszych działań proponujemy każdej młodej osobie Indywidualny Plan Działania w oparciu o spotkania indywidualne
i grupowe wzmacniające kompetencje społeczne w zakresie umiejętności liderskich, pracy w grupie, dobrego komunikowania się oraz kompetencji międzykulturowych.

Nasze AS-y podejmują już aktywność w zakresie :

• aktywności na rzecz osób starszych, osób z niepełnosprawnościami i dla dzieci
  • w obszarze ekologii
  • działań na rzecz zwierząt
  • jak również działań promocyjnych, informacyjnych oraz w pracy bieżącej.

Zainteresowane organizacje zapraszamy do kontaktu: centrum.krakow@kolping.pl

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na wolontariuszki i wolontariuszy.

Uczestnicy projektu „AS: aktywnie – społecznie” z IV, V i VI grupy krakowskiej uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych w Murzasichle.

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.