07.2015

Publikacje Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju

Publikacje o stanie gospodarki, edukacji  i rolnictwa na świecie, przygotowywane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), od lipca 2015 roku zostały bezpłatnie udostępnione w Internecie.

Publikacje OECD dotyczą globalnych wyzwań takich jak zdrowie, demografia czy ochrona środowiska, ale również problemów jak na przykład korupcja. W zasobach można wyszukać raporty na temat poziomu szkolnictwa w poszczególnych państwach, w porównaniu ze średnią krajów OECD, prognozy dotyczące migracji czy zużycia energii. Publikacji można szukać używając wyszukiwarki, ale także przeglądając zakładki główne dzielące zasoby pod kątem geograficznym – według państw jak i tematycznym. Raporty dostępne są w języku angielskim i francuskim.

Udostępnione informację są bardzo cenne dla osób pragnących sięgnąć do odpowiednich raportów, rekomendacji, danych statystycznych, oceny sytuacji gospodarczej krajów.

Źródło: www.msz.gov.plwww.oecd.org

Fot.pixabay.com/kshelton

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną mamy dla Państwa ważny komunikat.

Projekt COFFEE - cooperation for fair economy and education wraz z kawą Tatico zawitały do Rumunii.

Spotkanie członków grupy koordynacyjnej nowego międzynarodowego projektu Erasmus + „Smart development”.