05.2019

Ruszyła rekrutacja do nowego projektu dla młodzieży AS: aktywnie – społecznie

Zapraszamy do udziału w Projekcie AS: aktywnie – społecznie

Projekt  realizowany jest od 1 kwietnia 2019 do 31 marca 2021 na Małopolski.

W ramach projektu objętych wsparciem będzie 224 młodych Małopolan (min. 60%kobiet) w wieku 15-29 lat, których kompetencje społeczne wymagają rozwoju z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy prowadząca do nabycia i wzmocnienia umiejętności społecznych potrzebnych na rynku pracy poprzez indywidualnie sprofilowaną kompleksową ofertę w ciągu 24-m-cy w Małopolsce.

W ramach projektu planujemy udzielić następującego wsparcia:

• kompleksowe i indywidualne wsparcie 224 młodych w ramach IPD oparte na samodzielności i czynnym działaniu Uczestników Projektu,
• zdobycie i doskonalenie kompetencji społecznych,
• nabycie doświadczenia zawodowego poprzez odbycie wolontariatu,
• nabycie kompetencji /kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach/kursach/warsztatach.

Strona projektu: LINK

Rekrutacja prowadzona jest w dwóch Centrach Wsparcia Kolping w Krakowie i Oświęcimiu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej I. Osoby młode na rynku pracy, działanie 1.4 Młodzież solidarna w działaniu.

Kompetencje kulturowe to jeden z aspektów projektu „AS: aktywnie – społecznie”, którego Fundacja jest realizatorem.

Uczestnicy projektu COFFEE-Cooperation for fair economy and education spotkali się w przededniu wyjazdu do Meksyku w siedzibie Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce.

Wolontariusze dla NGO – wsparcie organizacji pozarządowych z terenu Małopolski