WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
28
05.2018
 
Seminarium dla młodzieży w Tarnowie i Nowym Targu

W dniach 21 do 26 maja 2018r. odbyło się seminarium pod tytułem „Razem sięgając za państwem ludzkiej godności”, które zostało zorganizowane  przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce w partnerstwie z Kommende Dortmund - instytutem społecznym działającym przy Archidiecezji Paderborn. Program otrzymał wsparcie finansowe Fundacji Konrada Adenauera w Polsce.

 

Uczestnicy – uczniowie szkół średnich z Tarnowa i Nowego Targu - mieli możliwość udziału w różnych wykładach i warsztatach, które obejmowały m.in. następujące tematy:  problemy społeczne, młodzież w Europie oraz Solidarność - kluczowa zasada katolickiej nauki społecznej.

 

Na przykładach pracy społecznej miasta Tarnowa i Nowego Targu oraz instytucji takich jak Caritas i Kolping, uczestnicy nawiązali kontakt z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i odkryli nowe możliwości działania.

 

23 maja uczestnicy seminarium przyjechali do Krakowa gdzie m.in. odwiedzili Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce. Tutaj mieli szansę zapoznać się z działalnością Dzieła Kolpinga w Polsce, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się działania i projekty skierowane do młodzieży, dotyczące aktywności na rynku pracy oraz kwestie dotyczące sprawiedliwego handlu opisanego na przykładzie kawy Tatico.

« powrót

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Z przyjemnością informujemy,m że Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce jest partnerem tegorocznej edycji wydarzenia.

 

8 października bieżącego roku Rodzina Kolpinga z Bochni zorganizowała Piknjik Fair Trade dla seniorów w leśniczówce Łoś.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON