06.2015

Seniorzy otwarci na świat

Krzysztof Wolski – prezes - dyrektor Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce poprowadzi pierwsze spotkanie skierowane do osób starszych zainteresowanych tematyką dalekich podróży.

Spotkanie zorganizowane przez Rodzinę Kolpinga „Klub Celtycki” w ramach projektu „Seniorzy otwarci na świat” odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godz.: 16:00 na ul. Żułowskiej 51 w Krakowie.

Spotkanie to dotyczyć będzie refleksji z wizyty studyjnej do Afryki, a dokładniej spotkanie z Dziełem Kolpinga w Ugandzie, Tanzanii i Rwandzie.

Zapraszamy!

Na przełomie listopada i grudnia Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zorganizowała Forum Odpowiedzialnej Konsumpcji. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Niepołomicach i zostało uświetnione obecnością wyjątkowych gości.

Pracownicy Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Krakowie przeprowadzili kolejne warsztaty prawne  dla seniorów w ramach projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora”.

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.