WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
28
06.2015
 
Spotkanie w Caransebes (11-14.06.2015r.)


W dniach 11- 14 czerwca  2015 r. w Caransebes (Rumunia) odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowe w ramach projektu  pt. „Budowanie świadomości globalnej w lokalnych społecznościach” finansowanego z funduszy programu Erasmus +. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci 4 krajów partnerskich realizujących projekt:  z Rumunii, Niemiec, Polski i Słowacji.

 

Partnerzy niemieccy przedstawili akcje międzynarodowego Dzieła Kolpinga w zakresie uświadamiania współzależności globalnych, w szczególności prowadzone  kampanie społeczne „Rio nas porusza” – akcja olimpiada”, „Mail do Merkel”, „Wspólnie dla Afryki oraz „Twój głos przeciw biedzie”.

 

Omawiano także zagadnienia dotyczące sprawiedliwego handlu, w szczególności możliwości współpracy w zakresie produkcji kawy Tatico kupowanej od kolpingowskich rolników w Meksyku i Hondurasie. Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkania była komunikacja i PR oraz fundraising, w tym utrzymywanie kontaktów ze sponsorami i darczyńcami. Wskazywano na różne formy komunikacji z różnymi grupami docelowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym  zamieszczanie artykułów w lokalnej prasie, wykorzystywanie mediów społecznościowych, informacje na stronie internetowej. Dyskutowano na temat kanałów  rozpowszechniania publikacji, materiałów i ulotek.

 

Reprezentanci Polski, Słowacji i Rumunii przedstawiali także swoją współpracę z partnerskimi diecezjami w Niemczech, a reprezentanci Niemiec mówili o swoich partnerstwach z krajami Afryki i Ameryki Południowej. Zaprezentowano także kolejne przykłady projektów w zakresie edukacji globalnej zrealizowanych w Polsce i w Niemczech. Uczestnicy wypracowali wspólnie nowe propozycje działań, które w przyszłości mogą być realizowane w poszczególnych krajach.

 

 

 

 

« powrót

W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Z przyjemnością informujemy,m że Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce jest partnerem tegorocznej edycji wydarzenia.

 

8 października bieżącego roku Rodzina Kolpinga z Bochni zorganizowała Piknjik Fair Trade dla seniorów w leśniczówce Łoś.

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON