WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
29
06.2019
 
W Bułgarii odbyło się spotkanie w ramach projektu Erasmus+.

 

W dniach 17-20 czerwca 2019 roku w mieście Dobrich w Bułgarii odbyło się drugie spotkanie partnerskie w ramach projektu Erasmus + pt. “Active citizenship by making lifelong learning amons seniors a reality” (Aktywne obywatelstwo poprzez urzeczywistnienie idei uczenia się przez całe życie).

 

W spotkaniiu uczestniczyli przedstawiciele pięciu orgamnizacji partnerskich: Kolping International Association (wcześniej: Kolpingwerk e.V.) z Niemiec, Fundacja Dzieła Kolpinga z Polski, Kolpingovo dielo na Slovensku ze Słowacji, Andragoski zavod Maribor - Ljudska univerza ze Słowenii i gospodarz spotkania -  Avangard Personal Consulting z Bułgarii.

 

Głównym celem spotkania była prezentacja form i metod aktywizacji (włączenia społecznego) i motywacji starszych ludzi, wsparcia uczących się osób dorosłych (seniorów) w rozwoju umiejętności  zdobywania wiedzy, panowania nad emocjami i adaptacji do zmian, rozwiązywania problemów i pokonywania przeszkód. Omówiono strategie poradnictwa i motywacji, które zachęcają nisko wykwalifikowanych seniorów do rozwijania i podnoszenia kompetencji i umiejętności.

 

Goście z organizacji partnerskich mieli okazję uzyskać więcej informacji na temat różnych rodzajów działań poświęconych motywacji i aktywizacji osób starszych w mieście  Dobrich i jego regionie. W związku z tym odbyły się spotkania i wizyty: z przewodniczącą klubów seniora w mieście Dobrich, w muzeum architektury i etnografii „Stary Dobrich”, w domu etnograficznym w mieście, z dyrektorem biblioteki regionalnej „Dora Gabe”, z zastępcą burmistrza ds. działań humanitarnych w gminie Dobrich, z grupą seniorów z lokalnej organizacji w Warnie, pracującą nad różnymi projektami motywującymi i aktywizującymi seniorów oraz z przedstawicielem klubu seniorów w mieście Bałczik.

 

Zdjęcia ze spotkania są dostępne na profilu projektu na Facebooku

Więcej informacji o projekcie: erasmus.kolping.pl  

Tekst: Avangard Personal Consulting

 

 

Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +

 

 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

 

 

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!

 


Rozpoczęliśmy realizację projektu „Wsparcie prawno-doradcze dostępne dla Seniora” w ramach którego realizowane są zajęcia komputerowe dla Seniorów. 

 

Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 


Co można zrobić dla planety nie wychodząc z domu? Koniecznie przeczytaj!

#zostanwdomu

 

Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON