WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
25
04.2015
 
Warsztaty dziennikarskie w Makowie Podhalańskim

 

 

 

Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Lokalna świetlica globalna – edukacja dzieci i młodzieży” w Makowie Podhalańskim

 

W marcu bieżącego roku podopieczni świetlicy środowiskowej w Makowie Podhalańskim prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga rozpoczęli przygodę dziennikarską na warsztatach z tego zakresu. 


Pierwsze zajęcia poświęcone zostały na uporządkowanie wiedzy na temat dziennikarza i jego trudnego zawodu. Dzieciaki świetnie orientowały się, jakie zadania do niego należą i gdzie może pracować. Wspólnie ustaliliśmy, że każdy szanujący się dziennikarz musi przestrzegać pewnych zasad i stosować się do norm. Na kolejnych spotkaniach poznawaliśmy formy dziennikarskie, takie jak wywiady, artykuły prasowe i relacje. W miarę poszczególnych możliwości tworzyliśmy wspólnie takie teksty, redagowaliśmy także notatkę na temat młodego chłopca z Kenii, opisywaliśmy siebie w liście do rówieśników  z innych kontynentów. 


Zajęcia terenowe poświęciliśmy na odkrywanie ciekawych miejsc w naszej miejscowości, które chcielibyśmy pokazać koleżankom i kolegom innej narodowości. Wyjście połączone było z przyspieszonym kursem fotografii, zdjęcia są dziełem podopiecznych świetlicy. 


18 kwietnia zobaczyliśmy z bliska pracę dziennikarza radiowego, mieliśmy bowiem możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Radia Kraków. Poznawanie zakątków budynku radia oraz rozmowy z dziennikarzami były fascynujące. Każdy z uczestników wycieczki słuchał z zapartym tchem wszystkich ciekawostek związanych z radiem. Nauczyliśmy się też kilku rzeczy technicznych z zakresu rozchodzenia się fal i dźwięków w różnych pomieszczeniach. Zajęcia praktyczne wzbudziły wiele śmiechu i radości.


Przed nami jeszcze kilka godzin warsztatów, które poświęcone zostaną redagowaniu petycji oraz tworzeniu fotorelacji z zajęć edukacji globalnej. Chcemy podzielić się nimi z większą liczbą osób.

                                    
                                

Justyna Wojdyła – prowadząca zajęcia

 

 

 

Wiecej zdjęć  tutaj

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON