12.2014

Zajęcia plastyczne, muzyczne i kulinarne w makowskiej świetlicy

W Makowie Podhalańskim animatorki edukacji globalnej prowadzą zajęcia plastyczne, muzyczne jak i kulinarne. Poniżej przedstawiamy tematykę zrealizowanych działań:

01.10.2014     Zapoznanie z mapą świata za pomocą kolorowanek oraz puzzle
08.10.2014     Tworzymy krzyżówki, rebusy związane z wybranymi kontynentami.
Gra w kalambury
15.10.2014     Zabawki z użytych opakowań plastikowych
22.10.2014     Jak oszczędzać wodę?
29.10.2014     Bez wody nie ma życia – jak ją ratować?
05.11.2014     Malujemy rówieśników z całego świata – portrety i ich życie codzienne
12.11.2014     Poznajemy pochodzenie muzyki: jazz, rap, blues, country, reggae.
19.11.2014     Hamburgery – przysmak Stanów Zjednoczonych
26.11.2014     Szyjemy torby, pokrowce na telefon komórkowy ze starych materiałów

Projekt „Lokalna Świetlica Globalna – edukacja dzieci i młodzieży” jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG

Fundacja Dzieła Kolpinga włączyła się do konkursu – jako lokalny koordynator i zaprasza do składania prac konkursowych.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

ALLELUJA!

Dostarczyliśmy kawę Tatico do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie!