06.2021

Zaproszenie na szkolenie na Słowacji

Serdecznie zapraszamy aktywnych Członków Rodzin Kolpinga w Polsce w wieku 60+ do udziału w międzynarodowym szkoleniu, które odbędzie się w dniach 19-24 lipca 2021 roku na Słowacji w miejscowości Stiavnicke Bane.

Szkolenie odbywa się w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + „Active citizenship by making lifelong learning among seniors a reality“ (Aktywne obywatelstwo poprzez urzeczywistnienie idei uczenia się przez całe życie wśród seniorów).  Wezmą w nim udział Seniorzy reprezentujący następujące organizacje partnerskie projektu:

• gospodarz spotkania: Kolpingovo dielo na Slovensku ze Słowacji
  • Fundacja Dzieła Kolpinga z Polski
  • Andragoski zavod Maribor - Ljudska univerza ze Słowenii
  • Avangard Personal Consulting z Bułgarii

MIEJSCE SZKOLENIA: Dom Kolpinga w Stiavnicke Bane, Słowacja http://www.kolping.sk/domy/z%c3%a1horov-dom/

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁW SPOTKANIU?

• osoby powyżej 60. roku życia
  • zaangażowane w działania Dzieła Kolpinga/Kolpingowskiego Klubu Seniora
  • wykorzystujące w kolpingowskiej aktywności nowe technologie (komputer, smartfon, Internet, media społecznościowe)
  • zainteresowane tematyką edukacji globalnej
  • otwarte na kontakty z Seniorami z innych krajów
  • mile widziana komunkatywna znajomość języka angielskiego/niemieckiego/rosyjskiego - ułatwi to nawiązanie bezpośrednich kontaktów z uczestnikami z innych krajów
  • w pierwszej kolejności zapraszamy do udziału osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w działaniach międzynarodowych w ramach projektu Erasmus + „Active citizenship by making lifelong learning among seniors a reality“ (Aktywne obywatelstwo poprzez urzeczywistnienie idei uczenia się przez całe życie wśród seniorów)

wymagania zdrowotne: uczestnik powinien posiadać unijne cyfrowe zaświadczenie COVID-19 https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_pl

(które jest elektronicznym dowodem na to, że dana osoba:

· albo została zaszczepiona przeciwko COVID-19

· albo uzyskała negatywny wynik testu

· albo przeszła COVID-19.

Organizator zapewnia w ramach projektu transport z Krakowa na miejsce szkolenia, zakwaterowanie, wyżywienie i materiały szkoleniowe.

Dodatkowe koszty np. związane z wykonaniem testów przeciw COVID -19 leżą po stronie uczestnika.

Uczestnikom z Polski będzie towarzyszyło 2 opiekunów.

ZGŁOSZENIA:

osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia do Patrycji Kwapik do dnia 16 czerwca 2021 roku na adres pkwapik@kolping.pl.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego: +48 12 418 77 62

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczęła w czerwcu br. projekt pt.: „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+”.

Działania realizowane w ramach projektu:  "AS: aktywnie – społecznie". Szkolenia, warsztaty i inicjatywy wszystko już w realu!

Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60+ do udziału w międzynarodowym szkoleniu, które odbędzie się w dniach 19-24 lipca 2021 roku na Słowacji.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE