WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
03
06.2015
 
Zielony Tydzień (03-05.06.2015 r.)

 

Właśnie w Brukseli rozpoczęło się wydarzenie o nazwie Green Week, czyli Zielony Tydzień, którego organizatorem jest Komisja Europejska. Uczestniczą w nim eksperci z całej Europy. 

 

Zielony Tydzień to największa organizowana corocznie konferencja poświęcona unijnej polityce na rzecz środowiska. Cykl debat odbywa się zwykle w maju lub czerwcu i trwa 3 lub 4 dni. Corocznie gromadzi ponad 3 tysiące decydentów, ekspertów, przemysłowców oraz aktywistów związanych z ochroną środowiska. Uczestnicy prowadzą dyskusje oraz wymieniają się najlepszymi praktykami w zakresie działań ekologicznych. Wśród najczęściej poruszanych tematów w ostatnich latach była bioróżnorodność, ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz efektywność wykorzystania zasobów energetycznych.

 

Podczas spotkania organizowane są wystawy, targi i konkursy. 

 

2015 jest Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju. Unia Europejska jako wspólnota międzynarodowa podejmie prace nad uzgodnieniem przyszłych działań dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz likwidacji ubóstwa. Wiele z sesji Zielonego Tygodnia 2015 przyczyni się do zaangażowania całej Europy do pracy nad zrównoważonym rozwojem na całym świecie. 

 

Więcej informacji: 

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON