WYBIERZ PROJEKT
Kolping Schweiz

 

 

 

 

 

Kolping Schweiz (Dzieło Kolpinga w Szwajcarii)

 

 

Dzieło Kolpinga w Szwajcarii zrzesza 80 Stowarzyszeń Rodzina Kolpinga, które działają zgodnie z mottem: Żyj odpowiedzialnie, działaj solidarnie. Podstawą ich pracy są 3 obszary: wspólnota, kształcenie i solidarność. Dzieło Kolpinga realizuje wiele projektów pomocowych dla Ugandy i Boliwii. Posiada stworzoną w tym celu specjalną strukturę Sozial- und Entwicklungshilfe von Kolping Schweiz (Fundusz Społeczno –Rozwojowy Dzieła Kolpinga w Szwajcarii) , która od 10 lat współpracuje ze stowarzyszeniami z krajów rozwijających się i realizuje projekty na rzecz osób potrzebujących (w tym kobiet, młodzieży, osób starszych) i społeczności lokalnych w zakresie edukacji, zdrowia i ekologii. 

 


Dzieło Kolpinga w Szwajcarii jest ważnym partnerem w projektach realizowanych przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce. W roku 2013 w ramach szwajcarsko – polskiego programu współpracy zorganizowane zostały seminaria, w których udział wzięli przedstawiciele szwajcarskiego Dzieła Kolpinga, przybliżając uczestnikom wieloletnie działania i osiągnięcia szwajcarskiego Kolpinga w zakresie pomocy rozwojowej. W tym samym roku grupa 25 polskich Kolpingowców gościła w Szwajcarii, gdzie zapoznali się z bieżącą działalnością szwajcarskiego Partnera Fundacji, także w zakresie pomocy rozwojowej. Natomiast w roku 2014 Dzieło Kolpinga w Szwajcarii dofinansowało projekt rozwojowy przygotowany przez Fundację na rzecz Dzieła Kolpinga w Ugandzie, który będzie realizowany w roku 2015. 

 

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON