MISJA I WIZJA

NASZA MISJA

Jako chrześcijanie,

we współpracy ze społecznościami lokalnymi,

budujemy odpowiedzialność za sprawiedliwy i solidarny Jeden Świat.

WIZJA

Opierając się na szerokiej współpracy międzynarodowej, do roku 2020 staniemy się liderem:

• wśród Związków Dzieła Kolpinga w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie edukacji globalnej i pomocy rozwojowej;
  • w budowaniu sieci organizacji zajmujących się edukacją globalną i pomocą rozwojową w Polsce;

• wśród organizacji polskich, w zakresie wyrównywania szans zawodowych w krajach Globalnego Południa.

W dniach 1-2.10.2019 roku odbyło się w Mariborze trzecie spotkanie w ramach projektu ERASMUS+.

W dniach 19-28 sierpnia 2019 odbywa się w mieście Meksyk wymiana młodzieży w ramach projektu, którego liderem jest Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Kompetencje kulturowe to jeden z aspektów projektu „AS: aktywnie – społecznie”, którego Fundacja jest realizatorem.

Projekty: