MISJA I WIZJA

NASZA MISJA

Jako chrześcijanie,

we współpracy ze społecznościami lokalnymi,

budujemy odpowiedzialność za sprawiedliwy i solidarny Jeden Świat.

WIZJA

Opierając się na szerokiej współpracy międzynarodowej, do roku 2020 staniemy się liderem:

• wśród Związków Dzieła Kolpinga w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie edukacji globalnej i pomocy rozwojowej;
  • w budowaniu sieci organizacji zajmujących się edukacją globalną i pomocą rozwojową w Polsce;

• wśród organizacji polskich, w zakresie wyrównywania szans zawodowych w krajach Globalnego Południa.

Kompetencje kulturowe to jeden z aspektów projektu „AS: aktywnie – społecznie”, którego Fundacja jest realizatorem.

Uczestnicy projektu COFFEE-Cooperation for fair economy and education spotkali się w przededniu wyjazdu do Meksyku w siedzibie Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce.

Wolontariusze dla NGO – wsparcie organizacji pozarządowych z terenu Małopolski

Projekty: