WYBIERZ PROJEKT
MULTIMEDIA

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów: 

 

  • Dzieło Kolpinga a społeczeństwo obywatelskie

 

 

Przedstawiciele Międzynarodowego Dzieła Kolpinga na Radzie Generalnej w Krakowie, 2013


W dniach 26-31 maja 2013 r. Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce była organizatorem odbywającej się w Krakowie konferencji i obrad Rady Generalnej, która jest organem zarządzającym Międzynarodowego Dzieła Kolpinga. Wzięło w niej udział prawie 60 przedstawicieli z 30 krajów świata: Argentyny, Austrii, Beninu, Boliwii, Brazylii, Chile, Dominikany, Ekwadoru, Filipin, Indii, Kenii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Nigerii, Peru, Polski, Portugalii, RPA, Rumunii, Rwandy, Słowenii, Szwajcarii, Tanzanii, Ugandy, Urugwaju, USA, Węgier, Wietnamu i Włoch. Podczas spotkania delegaci poruszyli ważne kwestie wynikające z wdrażania zasad Katolickiej Nauki Społecznej w społecznościach lokalnych, wśród których działają poszczególne Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga. Najwięcej czasu poświęcono godności osoby ludzkiej widzianej oczyma wiary, trosce o rodzinę, dostępowi do pracy, polityce jako służbie społecznej oraz solidarnej ekonomii na przykładzie doświadczeń z Ameryki Południowej i Środkowej. Ponadto przedstawiciele związków narodowych wymienili doświadczenia z działalności swych stowarzyszeń w poszczególnych krajach. 

 

Film prezentuje wypowiedzi uczestników konferencji na temat roli Dzieła Kolpinga w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

 

(2014, 10 minut)
Produkcja na zlecenie Międzynarodowego Dzieła Kolpinga i Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce

 

 


 

  • Prawdziwa solidarność: Kolping po afrykańsku

 

Działania Dzieła Kolpinga w Afryce Wschodniej

 

Pomoc dla samopomocy – także w Afryce Wschodniej Dzieło Kolpinga działa zgodnie z tą maksymą. Ludzie w Afryce nie potrzebują jałmużny. Potrzebują sprawiedliwej szansy, a Kolping im tę szansę daje.

Film opowiada, jak Dzieło Kolpinga poprzez kształcenie zawodowe, mikrokredyty, wspieranie rolnictwa i pomoc dla sierot AIDS pomaga ludziom wykorzystać swoje mocne strony oraz rozpoznać i rozwinąć talenty.


(2007,  30 minut)
Produkcja na zlecenie Międzynarodowego Dzieła Kolpinga

 

 


 

  • Zielone Złoto Majów

 

Jak Dzieło Kolpinga przez sprawiedliwy handel pomaga rolnikom w Meksyku

 

Tu, na wiecznie zielonych wzgórzach stanu Chiapas wszyscy ludzie żyją z rolnictwa. Ich głównym źródłem utrzymania jest uprawa kawy. Byt ich zależy od tego, czy będą dobre plony i czy otrzymają za nie godziwą zapłatę. Niestety pośrednicy handlowi – zwani „kojotami“ – narzucają im bezlitośnie niskie ceny. Mimo ciężkiej pracy rolnicy nie zarabiają na tyle dużo, by móc się utrzymać.
Przy pomocy Dzieła Kolpinga rolnicy z wioski Majoval połączyli się w spółdzielnię „J’Amteletic“ i od tego czasu sprzedają swoją kawę bezpośrednio do Niemiec. W ten sposób otrzymują za nią znacznie lepszą cenę niż wtedy, gdy zmuszeni byli sprzedawać ją pośrednikom. 
Dobrą cenę mogą jednakże otrzymać tylko wtedy, jeśli kawa będzie najwyższej jakości.

 

Film opowiada o tym, jak sprawiedliwy handel, oparty na solidarności producentów towarów i ich odbiorców, potrafi odmienić życie mieszkańców wioski, a także wpływać na polepszenie warunków pracy i jakość uprawianej kawy. 

 

(2011, 13 minut)
Produkcja: Nunnfilm na zlecenie Gesellschaft zur wirtschaftlichen Betätigung des Kolpingwerkes mbH, Paderborn

 

 


 

 

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON