SZKOLENIA I DORADZTWO
11.2021

4 ELEMENTY - WODA, OGIEŃ, ZIEMIA I POWIETRZE

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii, która odbyła się w terminie 22.08.-2.09.2021. Uczestniczyło w niej 40 osób:  32 młodych ludzi i 8 opiekunów.

Celem projektu był o zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie rozwiązań dot. zrównoważonego środowiska i zdrowszego życia poprzez ograniczenie zanieczyszczenia i skażenia, troski o naturę, odpowiedzialną konsumpcję, skuteczniejszy recycling i gospodarkę odpadami.

Chcemy zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat znaczenia zrównoważonego środowiska poprzez lepsze zarządzanie interakcjami 4 elementów natury (woda, powietrze, ziemia, ogień).

W ramach projektu zostały  wypracowane następujące rezultaty:

MAGAZINE 4 ELEMENTS: 4 Elements Magazine by ODEN Association - Issuu

FACEBOOK PROFILE 4 ELEMENTS:  https://www.facebook.com/4-Elements-Lets-Play-to-Save-the-Planet-107607728310295

Z Ukrainy dochodzą do nas dramatyczne prośby o modlitwę. Bo oprócz walki z kulami, toczy się i ta duchowa. Prosimy, dołączcie do niej tak, jak możecie: w swoich domach i kościołach.

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

Jednym z ostatnich działań w ramach projektu „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+” realizowanym przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce od czerwca br. będzie 2-dniowa konferencja „Aktywnie w każdym wieku – oferta dla seniorów”.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.