SZKOLENIA I DORADZTWO
08.2015

Małopolska. Szkolenia z zakresu edukacji globalnej

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza członków, wolontariuszy, pracowników małopolskich organizacji pozarządowych, mieszkających poza Krakowem do bezpłatnego udziału w projekcie z zakresu Edukacji Globalnej pn. „Odpowiedzialny konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa”!

Chcesz poszerzyć swą wiedzę o globalnych współzależnościach i przekazywać ją innym? Zgłoś się do projektu i zostań multiplikatorem edukacji globalnej!

Przebieg projektu:

1.    Szkolenie wprowadzające w tematykę edukacji globalnej, wychodzące od definicji do zagadnień sprawiedliwego handlu, gospodarowania zasobami żywności czy ochrony środowiska  (11-12.09.2015 r., Bochnia)

2.    Szkolenie  metodyczne kształcące umiejętności prowadzenia spotkań z zakresu edukacji globalnej (2-3.10.2015 r., Inwałd).

3.    Przygotowanie i przeprowadzenie spotkania edukacyjnego dla dowolnej grupy odbiorców (ok. 20 uczestników),

4.    Specjalistyczne doradztwo i mentoring na etapie przygotowania scenariusza ww spotkania,

5.    Udział w spotkaniu podsumowującym dla multiplikatorów w celu wymiany doświadczeń z realizacji spotkań edukacyjnych, dobrych praktyk i wskazówek jak uniknąć błędów w pracy edukatora edukacji globalnej (koniec listopada 2015 r., Kraków).

Zapewniamy wyżywienie, noclegi, materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu oraz wsparcie finansowo-merytoryczne podczas realizacji spotkań edukacyjnych. Angażujemy wybitnych fachowców z dziedziny edukacji globalnej.

Wypełnione ankiety rekrutacyjne (skany) wysłane na adres: ubukowska@kolping.pl przyjmujemy do 1 września lub do wyczerpania miejsc.
Więcej informacji: tel. 12 418 77 63, ubukowska@kolping.pl.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Ankieta rekrutacyjna - pobierz

W Krakowie w dniach 20-22.04.2018r. odbyło się posiedzenie Międzynarodowej Grupy ds. Współpracy Partnerskiej.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.