SZKOLENIA I DORADZTWO
07.2014

Seminarium „Aktywni Młodzi – lokalnie i globalnie”

W dniach 11-13.10.2013 r. w ramach projektu „Aktywni Młodzi – lokalnie i globalnie” odbyło się seminarium dla liderów kolpingowskich świetlic poświęcone tematyce edukacji globalnej.

Wygłoszone referaty i przygotowane prezentacje:

• Izabela Parkitna-Mierzwa, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK: „Dlaczego edukacja globalna w świetlicy?” – warsztaty z praktycznymi sposobami wykorzystania zagadnień edukacji globalnej w zajęciach świetlicowych.
  • Izabela ParkitnaMierzwa, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK: „Zakres tematyczny i metody edukacji globalnej” – warsztaty.
  • Hubert Tintelott, Kolping International: „Impulsy dla edukacji globalnej –  z katolickiej nauki społecznej oraz dokumentów podstawowych Międzynarodowego Dzieła Kolpinga”.
  • Hildegard Holenstein, Ruth Rumo, Kolping Schweiz: „Przykłady działań w kolpingowskim świecie.  Z perspektywy szwajcarskiego Dzieła Kolpinga”.
  • Sylwia Gajownik, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK:  „Jak przekazywać wiedzę młodym ludziom, by wzbudzić ich ciekawość?”.

Od lipca br. rusza bezpłatna pomoc w zakresie świadczenia porad prawnych i obywatelskich skierowana do osób w wieku 60+

W dniach 21 do 26 maja 2018r. odbyło się seminarium pod tytułem „Razem sięgając za państwem ludzkiej godności”.

W Krakowie w dniach 20-22.04.2018r. odbyło się posiedzenie Międzynarodowej Grupy ds. Współpracy Partnerskiej.

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.