SZKOLENIA I DORADZTWO
07.2014

Seminarium „Aktywni Młodzi – lokalnie i globalnie”

W dniach 11-13.10.2013 r. w ramach projektu „Aktywni Młodzi – lokalnie i globalnie” odbyło się seminarium dla liderów kolpingowskich świetlic poświęcone tematyce edukacji globalnej.

Wygłoszone referaty i przygotowane prezentacje:

• Izabela Parkitna-Mierzwa, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK: „Dlaczego edukacja globalna w świetlicy?” – warsztaty z praktycznymi sposobami wykorzystania zagadnień edukacji globalnej w zajęciach świetlicowych.
  • Izabela ParkitnaMierzwa, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK: „Zakres tematyczny i metody edukacji globalnej” – warsztaty.
  • Hubert Tintelott, Kolping International: „Impulsy dla edukacji globalnej –  z katolickiej nauki społecznej oraz dokumentów podstawowych Międzynarodowego Dzieła Kolpinga”.
  • Hildegard Holenstein, Ruth Rumo, Kolping Schweiz: „Przykłady działań w kolpingowskim świecie.  Z perspektywy szwajcarskiego Dzieła Kolpinga”.
  • Sylwia Gajownik, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK:  „Jak przekazywać wiedzę młodym ludziom, by wzbudzić ich ciekawość?”.

Świetnie wiemy, że pomoc Ukrainie to maraton, a nie sprint dla tego planujemy kolejne działania, w które pragniemy również włączyć naszych Członków, Pracowników i Sympatyków.

Z Ukrainy dochodzą do nas dramatyczne prośby o modlitwę. Bo oprócz walki z kulami, toczy się i ta duchowa. Prosimy, dołączcie do niej tak, jak możecie: w swoich domach i kościołach.

Rok 2021 za nami! Dla uczestników i realizatorów projektu „AS: aktywnie-społecznie” był to czas intensywnej pracy i mierzenia się
z wyzwaniami, a także poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE

4 ELEMENTS to wymiana młodzieżowa skierowana do uczestników z 7 państw: Bułgarii, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.