WYBIERZ PROJEKT
WYDARZENIA
23
07.2015
 
Festiwal Edukacji Globalnej (5-9.07.2015)

 

Ostatnim wydarzeniem, w ramach projektu „Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EO, był Festiwal Edukacji Globalnej.

 


Spotkanie zorganizowano dla przedstawicieli kolpingowskich świetlic, które od początku tego roku realizują zajęcia z edukacji globalnej. W 7 świetlicach w całej Polsce realizowane są przez wolontariuszy zajęcia dotyczące tematyki edukacji globalnej, czyli kształcenia obywatelskiego i wychowania, które uświadamia istnienie zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. 
Festiwal Edukacji Globalnej został tak zaplanowany, aby połączyć czas odpoczynku z atrakcyjnymi zajęciami edukacyjnymi.

 

16 dzieci z Sosnowca, Chełmka, Jarosławia, Kłodawy Gdańskiej, Makowa Podhalańskiego, Poręby Żegoty oraz Oświęcimia uczestniczyło w 20-godzinnym cyklu zajęć z edukacji globalnej. W ramach tych zajęć zorganizowano alternatywne poznawanie Krakowa szukając globalności w lokalności. Ostatniego dnia spotkania dzieci zaprezentowały samodzielnie przygotowane reportaże pokazujące wszechobecny wymiar zależności globalnych. To działanie uświadomiło najmłodszym, że świat to globalna wioska.

 

Podczas spotkania dzieci były z wizytą w Parku Edukacji Globalnej, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Dzień z życia w Afryce” jak i odbyły interaktywne zwiedzanie. Bardzo podobała się uczestnikom wycieczka do Radia RMF FM na krakowskim Kopcu im. T. Kościuszki, tym bardziej, iż w każdej świetlicy zorganizowano warsztaty dziennikarskie.
Ostatniego dnia dzieci malowały również koszulki – nie była to tylko zabawa, gdyż wykonane napisy związane były ściśle z tematyką edukacji globalnej.

 

Z ankiet ewaluacyjnych ale i rozmów z uczestnikami jednoznacznie można stwierdzić, iż dzieciom bardzo podobał się pobyt w Krakowie.

 

cyt.: „bardzo dużo mnie nauczył ten pobyt tu, że wszędzie spotykam się z  edukacją globalną” dziewczynka, lat 13

 

 

Więcej zdjęć - galeria
  

« powrót

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON