03.2016

Z Wiaderkiem Prądu w Krakowie - Nowym Bieżanowie

Już 20 marca, w Niedzielę Palmową kolejna Rodzina Kolpinga przeprowadzi u siebie zbiórkę na akcję Wiaderko Prądu realizowaną przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce. Tym razem zbiórka będzie przeprowadzona na terenie parafii w Krakowie – Nowym Bieżanowie.

Natomiast 14 marca (poniedziałek) o godz.: 17:00 odbędzie się w salkach parafialnych prezentacja na temat Dzieła Kolpinga w Ugandzie i całej akcji.

W ramach akcji Wiaderko Prądu zbieramy środki finansowe na zakup paneli solarnych dla mieszkańców Ugandy.Prąd ze słońca to jedyne pewne źródło prądu - to dostęp do wiedzy, edukacji czy po prostu do światła.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczęła w czerwcu br. projekt pt.: „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+”.

Działania realizowane w ramach projektu:  "AS: aktywnie – społecznie". Szkolenia, warsztaty i inicjatywy wszystko już w realu!

Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60+ do udziału w międzynarodowym szkoleniu, które odbędzie się w dniach 19-24 lipca 2021 roku na Słowacji.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus + COFFEE