WYBIERZ PROJEKT
Znak

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK

 


W roku 2013 r. Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce nawiązała partnerstwo w ramach projektu „Lokalna świetlica globalna – edukacja dzieci i młodzieży” z Fundacją Kultury Chrześcijańskiej ZNAK, której celem jest propagowanie i pogłębianie chrześcijańskiego humanizmu; szerzenie postaw tolerancji, dialogu i współpracy między religiami i narodami dla wzajemnego wzbogacania się i realizowania wspólnych wartości; szerzenie i pogłębianie znajomości kultur różnych narodów. Fundacja wniosła do projektu:
-wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych z edukacji międzykulturowej (od 15 lat realizuje projekty dla uchodźców w zakresie tolerancji i wielokulturowości),
-wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów partnerskich,
-kompetencje i doświadczenie w zakresie edukacji globalnej (realizowane programy EG dla nauczycieli, eksperci EG).

 


Od 2010 r. Fundacja prowadzi projekty z cyklu „Globalnie-Odpowiedzialnie” skierowane do nauczycieli i młodzieży oraz wydaje materiały dydaktyczne dla nauczycieli i młodzieży (komiks pt. „Globalnie-Odpowiedzialnie”). 
Ponadto od 2011 r. poprzez swoich ekspertów Fundacja uczestniczy w partnerskich przeglądach materiałów poświęconych EG prowadzonych przez Grupę Zagranica. 

 

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn: "Glokalizacja w edukacji dorosłych" w ramach programu Erasmus+...

 

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dotarły do nas wspaniałe wieści z Ugandy.

 

Kolpingowscy edukatorzy edukacji globalnej po raz kolejny spotkali się na międzynarodowym szkoleniu. 

 


Rozpoczynamy rekrutację na międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Dzieła Kolpinga.

 

Przed nami kolejne spotkanie edukatorów edukacji globalnej, które odbędzie się na Litwie w dniach 29 września - 2 października 2016 r.

 

 

 

Spotkanie dla osób zajmujących się edukacją globalną. Odbędzie się ono w Štiavnické Bane (Słowacja), 21-24 kwietnia 2016 r. Język - angielski.

 

 


Publikacja w ramach projektu "Lokalna świetlica globalna - edukacja dzieci i młodzieży"

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON